If you experience problems, please visit our old version

Old version
13
Regionalliga Northeast
Germany

Regionalliga Northeast

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Regionalliga Northeast
1 VSG Altglienicke VSG Altglienicke 23 15 2 6 59:31 28 47 L
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
16.02.20 1 : 3 LOSS
Berliner AK 07 Berliner AK 07
W
BFC Dynamo BFC Dynamo
21.02.20 1 : 2 WIN
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
W
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
07.03.20 2 : 4 WIN
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
D
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
19.04.20 0 : 0 DRAW
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
D
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
10.05.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
2 1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig 22 13 8 1 43:24 19 47 D
Energie Cottbus Energie Cottbus
08.02.20 2 : 2 DRAW
1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
W
1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
16.02.20 3 : 1 WIN
VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906
W
FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
22.02.20 1 : 3 WIN
1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
W
1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
28.02.20 4 : 2 WIN
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
D
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
10.05.20 0 : 0 DRAW
1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
3 Energie Cottbus Energie Cottbus 23 13 6 4 53:32 21 45 D
Energie Cottbus Energie Cottbus
16.02.20 2 : 2 DRAW
FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin
L
VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906
22.02.20 3 : 2 LOSS
Energie Cottbus Energie Cottbus
W
Energie Cottbus Energie Cottbus
29.02.20 4 : 0 WIN
FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
D
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
08.03.20 1 : 1 DRAW
Energie Cottbus Energie Cottbus
D
Energie Cottbus Energie Cottbus
16.05.20 0 : 0 DRAW
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
4 FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde 24 11 7 6 45:32 13 40 W
SV Babelsberg SV Babelsberg
22.02.20 1 : 2 WIN
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
W
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
01.03.20 2 : 0 WIN
Bischofswerdaer FV 1908 Bischofswerdaer FV 1908
W
FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin
08.03.20 0 : 2 WIN
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
D
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
22.03.20 0 : 0 DRAW
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
19.04.20 0 : 0 DRAW
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
5 Hertha BSC II Hertha BSC II 23 12 2 9 59:42 17 38 W
Hertha BSC II Hertha BSC II
14.02.20 2 : 0 WIN
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
L
Berliner AK 07 Berliner AK 07
23.02.20 3 : 1 LOSS
Hertha BSC II Hertha BSC II
L
Hertha BSC II Hertha BSC II
28.02.20 4 : 7 LOSS
BFC Dynamo BFC Dynamo
D
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
26.04.20 0 : 0 DRAW
Hertha BSC II Hertha BSC II
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
16.05.20 0 : 0 DRAW
Hertha BSC II Hertha BSC II
6 BFC Dynamo BFC Dynamo 23 10 7 6 35:29 6 37 D
BFC Dynamo BFC Dynamo
08.02.20 0 : 0 DRAW
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
D
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
16.02.20 1 : 1 DRAW
BFC Dynamo BFC Dynamo
L
BFC Dynamo BFC Dynamo
21.02.20 1 : 2 LOSS
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
W
Hertha BSC II Hertha BSC II
28.02.20 4 : 7 WIN
BFC Dynamo BFC Dynamo
D
BFC Dynamo BFC Dynamo
08.03.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
7 Berliner AK 07 Berliner AK 07 22 9 6 7 47:35 12 33 D
Berliner AK 07 Berliner AK 07
02.02.20 0 : 0 DRAW
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
W
Berliner AK 07 Berliner AK 07
09.02.20 4 : 1 WIN
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
W
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
16.02.20 1 : 3 WIN
Berliner AK 07 Berliner AK 07
W
Berliner AK 07 Berliner AK 07
23.02.20 3 : 1 WIN
Hertha BSC II Hertha BSC II
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
01.03.20 0 : 0 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
8 FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin 21 6 11 4 20:17 3 29 D
FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin
02.02.20 0 : 0 DRAW
SV Babelsberg SV Babelsberg
W
FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin
09.02.20 1 : 0 WIN
SV Babelsberg SV Babelsberg
D
Energie Cottbus Energie Cottbus
16.02.20 2 : 2 DRAW
FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin
L
FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin
08.03.20 0 : 2 LOSS
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
D
FC Viktoria 1889 Berlin FC Viktoria 1889 Berlin
12.04.20 0 : 0 DRAW
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
9 VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906 22 9 2 11 37:46 -9 29 W
Hertha BSC II Hertha BSC II
02.02.20 1 : 2 WIN
VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906
D
VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906
08.02.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
L
1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
16.02.20 3 : 1 LOSS
VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906
W
VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906
22.02.20 3 : 2 WIN
Energie Cottbus Energie Cottbus
L
FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
07.03.20 1 : 0 LOSS
VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906
10 ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz 22 6 7 9 33:39 -6 25 W
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
09.02.20 2 : 1 WIN
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
L
Hertha BSC II Hertha BSC II
14.02.20 2 : 0 LOSS
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
D
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
23.02.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
L
1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
28.02.20 4 : 2 LOSS
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
D
ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
08.03.20 1 : 1 DRAW
Energie Cottbus Energie Cottbus
11 SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47 22 6 7 9 27:36 -9 25 L
Berliner AK 07 Berliner AK 07
09.02.20 4 : 1 LOSS
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
D
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
16.02.20 1 : 1 DRAW
BFC Dynamo BFC Dynamo
D
FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen
21.02.20 4 : 4 DRAW
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
L
SV Babelsberg SV Babelsberg
07.03.20 4 : 1 LOSS
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
03.05.20 0 : 0 DRAW
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
12 BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 23 4 11 8 20:26 -6 23 D
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
16.02.20 0 : 0 DRAW
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
22.02.20 0 : 0 DRAW
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
D
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
01.03.20 0 : 0 DRAW
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
L
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
07.03.20 2 : 4 LOSS
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
22.03.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
13 FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow 23 5 5 13 20:48 -28 20 L
FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
07.02.20 0 : 2 LOSS
Hertha BSC II Hertha BSC II
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
15.02.20 0 : 0 DRAW
FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
L
FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
22.02.20 1 : 3 LOSS
1. FC Lokomotive Leipzig 1. FC Lokomotive Leipzig
L
Energie Cottbus Energie Cottbus
29.02.20 4 : 0 LOSS
FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
W
FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
07.03.20 1 : 0 WIN
VfB Auerbach 1906 VfB Auerbach 1906
14 FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen 20 8 4 8 44:36 8 19 L
FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen
07.02.20 1 : 2 LOSS
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
L
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
15.02.20 3 : 2 LOSS
FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen
D
FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen
21.02.20 4 : 4 DRAW
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
D
FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen
23.02.20 0 : 0 DRAW
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
15.03.20 0 : 0 DRAW
FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen
15 VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt 23 3 10 10 24:40 -16 19 W
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
15.02.20 3 : 2 WIN
FSV Wacker 90 Nordhausen FSV Wacker 90 Nordhausen
D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
22.02.20 0 : 0 DRAW
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
D
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
01.03.20 0 : 0 DRAW
SV Babelsberg SV Babelsberg
D
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
05.04.20 0 : 0 DRAW
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
D
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
26.04.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
16 SV Babelsberg SV Babelsberg 22 3 8 11 22:38 -16 17 L
SV Babelsberg SV Babelsberg
22.02.20 1 : 2 LOSS
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
D
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
01.03.20 0 : 0 DRAW
SV Babelsberg SV Babelsberg
W
SV Babelsberg SV Babelsberg
07.03.20 4 : 1 WIN
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
D
SV Babelsberg SV Babelsberg
08.03.20 0 : 0 DRAW
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
05.04.20 0 : 0 DRAW
SV Babelsberg SV Babelsberg
17 Bischofswerdaer FV 1908 Bischofswerdaer FV 1908 20 2 5 13 16:53 -37 11 D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
02.02.20 0 : 0 DRAW
Bischofswerdaer FV 1908 Bischofswerdaer FV 1908
D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
08.02.20 0 : 0 DRAW
Bischofswerdaer FV 1908 Bischofswerdaer FV 1908
L
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
01.03.20 2 : 0 LOSS
Bischofswerdaer FV 1908 Bischofswerdaer FV 1908
D
SV Sparta Lichtenberg SV Sparta Lichtenberg
15.03.20 0 : 0 DRAW
Bischofswerdaer FV 1908 Bischofswerdaer FV 1908
D
Bischofswerdaer FV 1908 Bischofswerdaer FV 1908
12.04.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
18 FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt 19 4 7 8 18:27 -9 19 D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
19.04.20 0 : 0 DRAW
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
D
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
26.04.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
03.05.20 0 : 0 DRAW
SV Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47
D
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
10.05.20 0 : 0 DRAW
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
D
FC Rot-Weiss Erfurt FC Rot-Weiss Erfurt
16.05.20 0 : 0 DRAW
Hertha BSC II Hertha BSC II
Promotion Playoff
Relegation
Show more

Regionalliga Northeast championship held by Germany. Tournament competitors: 18 participating teams. As of today leaders in league are as follows:
VSG Altglienicke - 47 points, 15 won matches, 6 losses, 2 draws.
1. FC Lokomotive Leipzig - 47 points, 13 triumphs, 1 lost games, 8 draws.
Energie Cottbus - 45 points, 13 wins, 4 defeats, 6 draws.

On 777score.mu website you can have constant access to football schedule and Regionalliga Northeast (Germany) live matches.

Follow Regionalliga Northeast (Germany) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.mu.