PFL, Center
Russia

PFL, Center

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Group 3
1 Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe 13 9 2 2 31:8 23 29 W
Ryazan Ryazan
04.10.20 1 : 4 WIN
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
W
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
11.10.20 2 : 0 WIN
Kaluga Kaluga
W
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
18.10.20 0 : 3 WIN
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
W
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
24.10.20 2 : 0 WIN
Fakel-M Fakel-M
W
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
29.10.20 1 : 5 WIN
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
Znamya Noginsk
2 Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk 13 8 3 2 29:13 16 27 W
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
04.10.20 1 : 2 WIN
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
W
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
11.10.20 4 : 0 WIN
Khimki-M Khimki-M
W
Sakhalin Sakhalin
18.10.20 0 : 2 WIN
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
W
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
24.10.20 7 : 0 WIN
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
W
Sokol Saratov Sokol Saratov
29.10.20 1 : 3 WIN
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
Avangard Kursk
3 Sokol Saratov Sokol Saratov 13 7 3 3 23:11 12 24 W
Sokol Saratov Sokol Saratov
04.10.20 1 : 0 WIN
Fakel-M Fakel-M
D
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
11.10.20 1 : 1 DRAW
Sokol Saratov Sokol Saratov
W
Sokol Saratov Sokol Saratov
17.10.20 1 : 0 WIN
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
L
Strogino Moscow Strogino Moscow
23.10.20 3 : 2 LOSS
Sokol Saratov Sokol Saratov
L
Sokol Saratov Sokol Saratov
29.10.20 1 : 3 LOSS
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
Krasnyy
4 Salyut Belgorod Salyut Belgorod 13 6 5 2 22:10 12 23 W
Sakhalin Sakhalin
04.10.20 0 : 2 WIN
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
L
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
11.10.20 1 : 2 LOSS
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
L
Sokol Saratov Sokol Saratov
17.10.20 1 : 0 LOSS
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
D
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
24.10.20 3 : 3 DRAW
Avangard Kursk Avangard Kursk
W
Kaluga Kaluga
29.10.20 2 : 3 WIN
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
Fakel-M
5 Krasnyy Krasnyy 13 6 4 3 18:12 6 22 W
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
04.10.20 0 : 3 WIN
Krasnyy Krasnyy
W
Krasnyy Krasnyy
11.10.20 4 : 1 WIN
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
W
Khimki-M Khimki-M
19.10.20 1 : 2 WIN
Krasnyy Krasnyy
L
Sakhalin Sakhalin
24.10.20 4 : 0 LOSS
Krasnyy Krasnyy
W
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
29.10.20 1 : 4 WIN
Krasnyy Krasnyy
Sokol Saratov
6 Ryazan Ryazan 13 7 1 5 21:16 5 22 L
Ryazan Ryazan
04.10.20 1 : 4 LOSS
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
W
Ryazan Ryazan
10.10.20 3 : 1 WIN
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
W
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
18.10.20 2 : 3 WIN
Ryazan Ryazan
W
Ryazan Ryazan
24.10.20 3 : 1 WIN
Khimki-M Khimki-M
L
Sakhalin Sakhalin
29.10.20 1 : 0 LOSS
Ryazan Ryazan
Metallurg Vidnoye
7 Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal 13 4 6 3 14:15 -1 18 L
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
04.10.20 0 : 3 LOSS
Krasnyy Krasnyy
L
Ryazan Ryazan
10.10.20 3 : 1 LOSS
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
L
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
18.10.20 0 : 3 LOSS
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
D
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
24.10.20 1 : 1 DRAW
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
D
Khimki-M Khimki-M
29.10.20 1 : 1 DRAW
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
Sakhalin
8 Znamya Noginsk Znamya Noginsk 13 4 6 3 17:14 3 18 W
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
05.10.20 1 : 2 WIN
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
D
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
11.10.20 1 : 1 DRAW
Sokol Saratov Sokol Saratov
D
Avangard Kursk Avangard Kursk
18.10.20 1 : 1 DRAW
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
D
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
24.10.20 1 : 1 DRAW
Kaluga Kaluga
W
Fakel-M Fakel-M
29.10.20 0 : 1 WIN
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
Saturn Ramenskoe
9 Kaluga Kaluga 13 5 2 6 18:15 3 17 D
Avangard Kursk Avangard Kursk
04.10.20 1 : 1 DRAW
Kaluga Kaluga
L
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
11.10.20 2 : 0 LOSS
Kaluga Kaluga
W
Kaluga Kaluga
18.10.20 4 : 1 WIN
Fakel-M Fakel-M
D
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
24.10.20 1 : 1 DRAW
Kaluga Kaluga
L
Kaluga Kaluga
29.10.20 2 : 3 LOSS
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
Strogino Moscow
10 Strogino Moscow Strogino Moscow 13 5 2 6 15:21 -6 17 L
Khimki-M Khimki-M
05.10.20 2 : 0 LOSS
Strogino Moscow Strogino Moscow
W
Sakhalin Sakhalin
11.10.20 0 : 1 WIN
Strogino Moscow Strogino Moscow
L
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
19.10.20 4 : 2 LOSS
Strogino Moscow Strogino Moscow
W
Strogino Moscow Strogino Moscow
23.10.20 3 : 2 WIN
Sokol Saratov Sokol Saratov
L
Avangard Kursk Avangard Kursk
29.10.20 1 : 0 LOSS
Strogino Moscow Strogino Moscow
Kaluga
11 Kvant Obninsk Kvant Obninsk 13 4 3 6 14:26 -12 15 L
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
04.10.20 1 : 2 LOSS
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
L
Krasnyy Krasnyy
11.10.20 4 : 1 LOSS
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
L
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
18.10.20 2 : 3 LOSS
Ryazan Ryazan
D
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
24.10.20 1 : 1 DRAW
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
L
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
29.10.20 1 : 5 LOSS
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
Khimki-M
12 Khimki-M Khimki-M 13 4 1 8 16:30 -14 13 W
Khimki-M Khimki-M
05.10.20 2 : 0 WIN
Strogino Moscow Strogino Moscow
L
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
11.10.20 4 : 0 LOSS
Khimki-M Khimki-M
L
Khimki-M Khimki-M
19.10.20 1 : 2 LOSS
Krasnyy Krasnyy
L
Ryazan Ryazan
24.10.20 3 : 1 LOSS
Khimki-M Khimki-M
D
Khimki-M Khimki-M
29.10.20 1 : 1 DRAW
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
Kvant Obninsk
13 Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye 12 4 0 8 16:27 -11 12 L
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
05.10.20 1 : 2 LOSS
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
W
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
11.10.20 1 : 2 WIN
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
W
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
19.10.20 4 : 2 WIN
Strogino Moscow Strogino Moscow
L
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
24.10.20 7 : 0 LOSS
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
L
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
29.10.20 1 : 4 LOSS
Krasnyy Krasnyy
Ryazan
14 Avangard Kursk Avangard Kursk 12 2 6 4 11:18 -7 12 D
Avangard Kursk Avangard Kursk
04.10.20 1 : 1 DRAW
Kaluga Kaluga
L
Fakel-M Fakel-M
11.10.20 1 : 0 LOSS
Avangard Kursk Avangard Kursk
D
Avangard Kursk Avangard Kursk
18.10.20 1 : 1 DRAW
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
D
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
24.10.20 3 : 3 DRAW
Avangard Kursk Avangard Kursk
W
Avangard Kursk Avangard Kursk
29.10.20 1 : 0 WIN
Strogino Moscow Strogino Moscow
Metallurg Lipetsk
15 Sakhalin Sakhalin 13 3 2 8 11:21 -10 11 L
Sakhalin Sakhalin
04.10.20 0 : 2 LOSS
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
L
Sakhalin Sakhalin
11.10.20 0 : 1 LOSS
Strogino Moscow Strogino Moscow
L
Sakhalin Sakhalin
18.10.20 0 : 2 LOSS
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
W
Sakhalin Sakhalin
24.10.20 4 : 0 WIN
Krasnyy Krasnyy
W
Sakhalin Sakhalin
29.10.20 1 : 0 WIN
Ryazan Ryazan
Khimik-Arsenal
16 Fakel-M Fakel-M 13 2 0 11 9:28 -19 6 L
Sokol Saratov Sokol Saratov
04.10.20 1 : 0 LOSS
Fakel-M Fakel-M
W
Fakel-M Fakel-M
11.10.20 1 : 0 WIN
Avangard Kursk Avangard Kursk
L
Kaluga Kaluga
18.10.20 4 : 1 LOSS
Fakel-M Fakel-M
L
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
24.10.20 2 : 0 LOSS
Fakel-M Fakel-M
L
Fakel-M Fakel-M
29.10.20 0 : 1 LOSS
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
Salyut Belgorod
Promotion
Relegation
Show more

Show more

PFL, Center tournament held by Russia. Championship applicants: 16 football clubs. This season the best teams in contest are as follows:
Saturn Ramenskoe - 29 points, 9 wins, 2 no-point matches, 2 draws.
Metallurg Lipetsk - 27 points, 8 triumphs, 2 lost games, 3 draws.
Sokol Saratov - 24 points, 7 triumphs, 3 lost matches, 3 draws.

On 777score.mu source you can have constant access to football schedule and PFL, Center (Russia) live matches.

Schedule of interesting clubs - PFL, Center (Russia):
Khimik-Arsenal - Sakhalin (03.11.2020 05:00)
Strogino Moscow - Kaluga (03.11.2020 06:00)
Khimki-M - Kvant Obninsk (03.11.2020 06:00)

Follow PFL, Center (Russia) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.mu.