PFL, Ural-Povolzhye
Russia

PFL, Ural-Povolzhye

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Group 4
1 FC Novosibirsk FC Novosibirsk 14 9 5 0 26:10 16 32 D
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
07.10.20 0 : 0 DRAW
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
W
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
14.10.20 1 : 0 WIN
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
W
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
17.10.20 2 : 1 WIN
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
W
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
28.10.20 2 : 6 WIN
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
D
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
28.10.20 0 : 0 DRAW
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
Dynamo Barnaul
2 Tyumen Tyumen 12 10 1 1 20:6 14 31 W
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
03.10.20 0 : 1 WIN
Tyumen Tyumen
W
Tyumen Tyumen
08.10.20 1 : 0 WIN
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
L
Tyumen Tyumen
13.10.20 0 : 1 LOSS
Volna Kovernino Volna Kovernino
W
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
18.10.20 0 : 1 WIN
Tyumen Tyumen
W
Tyumen Tyumen
25.10.20 3 : 0 WIN
Orenburg II Orenburg II
Nosta Novotroitsk
3 Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk 12 7 3 2 15:5 10 24 L
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
04.10.20 0 : 1 LOSS
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
D
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
07.10.20 0 : 0 DRAW
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
D
Zvezda Perm Zvezda Perm
13.10.20 1 : 1 DRAW
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
L
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
18.10.20 0 : 1 LOSS
Tyumen Tyumen
W
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
25.10.20 1 : 3 WIN
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
Zenit-Izhevsk
4 Volna Kovernino Volna Kovernino 12 7 2 3 17:12 5 23 L
Volna Kovernino Volna Kovernino
04.10.20 0 : 1 LOSS
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
D
Volna Kovernino Volna Kovernino
07.10.20 1 : 1 DRAW
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
W
Tyumen Tyumen
13.10.20 0 : 1 WIN
Volna Kovernino Volna Kovernino
L
Volna Kovernino Volna Kovernino
18.10.20 1 : 2 LOSS
Zvezda Perm Zvezda Perm
W
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
25.10.20 1 : 3 WIN
Volna Kovernino Volna Kovernino
FC Kamaz Naberezhnye Chelny
5 Zvezda Perm Zvezda Perm 10 6 3 1 25:10 15 21 D
Zvezda Perm Zvezda Perm
20.09.20 2 : 2 DRAW
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
W
Zvezda Perm Zvezda Perm
08.10.20 1 : 0 WIN
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
D
Zvezda Perm Zvezda Perm
13.10.20 1 : 1 DRAW
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
W
Volna Kovernino Volna Kovernino
18.10.20 1 : 2 WIN
Zvezda Perm Zvezda Perm
W
Zvezda Perm Zvezda Perm
25.10.20 6 : 0 WIN
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
Orenburg II
6 Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul 12 6 2 4 17:14 3 20 W
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
04.10.20 0 : 1 WIN
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
D
Volna Kovernino Volna Kovernino
07.10.20 1 : 1 DRAW
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
W
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
14.10.20 3 : 0 WIN
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
W
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
17.10.20 1 : 0 WIN
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
D
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
25.10.20 0 : 0 DRAW
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
FC Novosibirsk
7 FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny 11 6 1 4 29:13 16 19 L
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
21.09.20 2 : 1 LOSS
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
D
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
24.09.20 2 : 2 DRAW
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
L
Tyumen Tyumen
08.10.20 1 : 0 LOSS
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
L
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
13.10.20 2 : 3 LOSS
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
L
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
25.10.20 1 : 3 LOSS
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
Volna Kovernino
8 Chelyabinsk Chelyabinsk 10 5 1 4 18:8 10 16 L
Tyumen Tyumen
20.09.20 1 : 0 LOSS
Chelyabinsk Chelyabinsk
W
Chelyabinsk Chelyabinsk
08.10.20 6 : 0 WIN
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
D
Chelyabinsk Chelyabinsk
08.10.20 0 : 0 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
13.10.20 0 : 1 WIN
Chelyabinsk Chelyabinsk
D
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
25.10.20 1 : 1 DRAW
Chelyabinsk Chelyabinsk
Lada-Tolyatti
9 Ural II (Youth) Ural II (Youth) 11 4 4 3 15:16 -1 16 W
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
03.10.20 1 : 2 WIN
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
D
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
03.10.20 0 : 0 DRAW
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
W
FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Kamaz Naberezhnye Chelny
13.10.20 2 : 3 WIN
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
D
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
18.10.20 1 : 1 DRAW
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
D
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
31.10.20 2 : 2 DRAW
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
Chelyabinsk
10 Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk 11 4 1 6 18:22 -4 13 W
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
03.10.20 7 : 0 WIN
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
W
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
08.10.20 0 : 1 WIN
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
W
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
13.10.20 1 : 2 WIN
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
D
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
13.10.20 0 : 0 DRAW
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
L
Zvezda Perm Zvezda Perm
25.10.20 6 : 0 LOSS
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
Tyumen
11 Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad 12 2 3 7 9:15 -6 9 L
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
08.10.20 0 : 1 LOSS
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
L
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
14.10.20 1 : 0 LOSS
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
L
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
17.10.20 1 : 0 LOSS
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
D
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
25.10.20 1 : 1 DRAW
Chelyabinsk Chelyabinsk
D
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
31.10.20 2 : 2 DRAW
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
Lada-Tolyatti
12 Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk 13 2 2 9 10:23 -13 8 L
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
03.10.20 0 : 1 LOSS
Tyumen Tyumen
L
Zvezda Perm Zvezda Perm
08.10.20 1 : 0 LOSS
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
L
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
13.10.20 0 : 1 LOSS
Chelyabinsk Chelyabinsk
D
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
18.10.20 1 : 1 DRAW
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
L
Zenit-Izhevsk Zenit-Izhevsk
25.10.20 1 : 3 LOSS
Volna Kovernino Volna Kovernino
Volga Ulyanovsk
13 FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2 13 2 1 10 16:34 -18 7 L
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
03.10.20 1 : 2 LOSS
Ural II (Youth) Ural II (Youth)
L
Chelyabinsk Chelyabinsk
08.10.20 6 : 0 LOSS
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
L
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
13.10.20 1 : 2 LOSS
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
W
Orenburg II Orenburg II
18.10.20 0 : 3 WIN
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
L
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
28.10.20 2 : 6 LOSS
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
Orenburg II
14 Orenburg II Orenburg II 12 2 1 9 8:26 -18 7 L
Orenburg II Orenburg II
03.10.20 0 : 3 LOSS
Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
W
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
08.10.20 1 : 3 WIN
Orenburg II Orenburg II
L
Orenburg II Orenburg II
18.10.20 0 : 3 LOSS
FC Krylia Sovetov Samara-2 FC Krylia Sovetov Samara-2
D
Orenburg II Orenburg II
18.10.20 0 : 0 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
L
Tyumen Tyumen
25.10.20 3 : 0 LOSS
Orenburg II Orenburg II
Zvezda Perm
15 Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti 11 1 0 10 6:35 -29 3 D
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
20.09.20 0 : 0 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
L
Nosta Novotroitsk Nosta Novotroitsk
03.10.20 7 : 0 LOSS
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
L
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
08.10.20 1 : 3 LOSS
Orenburg II Orenburg II
L
Dynamo Barnaul Dynamo Barnaul
14.10.20 3 : 0 LOSS
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
L
FC Novosibirsk FC Novosibirsk
17.10.20 2 : 1 LOSS
Lada-Tolyatti Lada-Tolyatti
Chelyabinsk
Promotion
Relegation
Show more

Show more

PFL, Ural-Povolzhye tournament organized by Russia. Tournament applicants: 15 clubs. At the moment the best teams in league are as follows:
FC Novosibirsk - 32 points, 9 wins, 0 losses, 5 draws.
Tyumen - 31 points, 10 won matches, 1 defeats, 1 draws.
Volga Ulyanovsk - 24 points, 7 wins, 2 lost games, 3 draws.

On 777score.mu website you can find football schedule and PFL, Ural-Povolzhye (Russia) live matches.

Schedule of the most interesting clubs - PFL, Ural-Povolzhye (Russia):
Orenburg II - Zvezda Perm (31.10.2020 07:00)
Volna Kovernino - FC Kamaz Naberezhnye Chelny (31.10.2020 09:00)
Volga Ulyanovsk - Zenit-Izhevsk (31.10.2020 10:00)

Follow PFL, Ural-Povolzhye (Russia) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.mu.